23.6.12

Barcamp Brno 2012

Tak moje shrnutí Barcampu 2012.

Přednáška HTML5 & hry byla v pohodě, takové techničtěji zaměřené základy toho, co vlastně HTML5 pro vývoj her znamená. Žádné technické detaily, spíš jen úvod.

Co by měl umět dobrý vývojář - opět spíše motivační povídání, které si poslechnete na první přednášce softwarového inženýrství. Žádné detaily, ono se toho za 50 minut moc stihnout nedá. Bylo vidět, že přednášející ten časový rámec nestíhal a povídal by dál.

PostgreSQL bylo po technické/programátorské stránce asi nejzajímavější. Svižný úvod do databáze (žádné zbytečné popisování datových typů apod.), popis pár užitečných fičur (hstore) a lehké srovnávání s MySQL. Dobrá byla i debata, protože se tam sešli vesměs opravdu programátoři, nahoře měl totiž zároveň přednášku David Grudl o 10000 followerech a na takový ptákoviny holt lidi letí víc.

Osobní zpověď copywritera v ČR: Jak se mu žije, pracuje a vydělává?Na tuto přednášku jsem šel spíše kvůli vyplnění času a abych se dozvěděl něco o copywritingu z pohledu copywritera. Nic, co bych chtěl dělat, ale pár základních motivačních věcí se tam člověk dozvěděl.

Sociálním idiotem snadno a rychle bylo spíš takové povídání o založení coworkingové společnosti v Brně. Coworking je o práci freelancerů v nějakých pronajatých prostorách, aby se při práci nezbláznili ze samoty.

UX - dřina, která není vidět byla moje poslední přednáška, zaujala mě asi nejméně, protože toto jde opravdu mimo moji oblast zájmu. Povídání  různých nástrojích na měření návštěvnosti a proklikovosti na netu... nic, co by mě zajímalo, svůj web nemám a nedělám. Ale aspoň jsem se oťuknul, že něco takového existuje.

Celkově se mi Barcamp líbil, zajímavé zpestření soboty. Asi bych bral více odborné technické přednášky, ale chápu, že v takto krátkých 45-minutových blocích se nic pořádně probrat nedá.
Jo a bohužel jsme nezvládli Super Swarm Badge, sice tam bylo registrovaných víc jak 1000 lidí, ale horko těžko se na událost checkinulo 150 lidí. Matoucí bylo i to, že to bylo uvedeno jako událost, která se ve Foursquare nezobrazovala, takže se 40 lidí hlásilo na FIT VUT a ne na Barcamp event.

Příští rok snad zase!

Žádné komentáře: